Proudly Canadian
Spiderman
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Make your child's birthday party unforgettable with Spidey & His Amazing Friends Tattoos. Featuring beloved characters like Peter Parker, Miles Morales, and Gwen Stacy, these tattoos add a fun and exciting element to any celebration. Perfect for young fans of Spider-Man and his heroic friends.
Invite Spider-Man and all his friends to your next birthday party with these Spidey & His Amazing Friends Tattoos
Celebrate with Peter Parker, Miles Morales, and Gwen Stacy as they team up to throw the best party possible
Each pack includes eight unique tattoos
| Part Number | 3903081 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 0.13 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Height (in) | 0.05 in |
| Assembled Length (cm) | 23.18 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.76 ft |
| Assembled Length (in) | 9 1/8 in |
| Assembled Width (cm) | 10.48 cm |
| Assembled Width (in) | 4.13 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 104.78 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Spider Man |
| Colour(s) | Blue, Red, Yellow |
| Decoration Type | Novelty |
| License Name | Other |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 8 |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 23.18 cm |
| Package Depth (in) | 9.13 in |
| Package Height (cm) | 0.13 cm |
| Package Height (in) | 0.05 in |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (lb) | 0.03 lb |
| Package Width (cm) | 10.48 cm |
| Package Width (in) | 4.13 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Red |
| Product Use(s) | Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Square |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Spidey |
