Squishmallows
Pick up available 05:30 p.m., May 28
Squishmallows Flipmallows have so many characters in all sizes to choose from
Soft plush stuffed animals are warm cuddly fun and the right size for taking with you wherever you go
Made from incredibly cozy- polyester fiber, these squishy toys have a marshmallow-like texture that's pillow-soft
Size: 5" (12.7 cm)
| Part Number | SQFP00232 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 3+ |
| Age Group | 3+ |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
|---|---|
| Consumer Pack Size | 12 |
| Consumer Pack Size | 12 |
| Language | Bilingual |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 27.31 cm |
| Package Depth (cm) | 27.31 cm |
| Package Depth (in) | 10.75 in |
| Package Depth (in) | 10.75 in |
| Package Height (cm) | 18.42 cm |
| Package Height (cm) | 18.42 cm |
| Package Height (in) | 7.25 in |
| Package Height (in) | 7.25 in |
| Package Weight (kg) | 0.17 kg |
| Package Weight (kg) | 0.17 kg |
| Package Weight (lb) | 0.37 lb |
| Package Weight (lb) | 0.37 lb |
| Package Width (cm) | 19.69 cm |
| Package Width (cm) | 19.69 cm |
| Package Width (in) | 7.75 in |
| Package Width (in) | 7.75 in |
| Primary Material | Plush |
| Primary Material | Plush |
| Theme | Other |
| Theme | Other |
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
