Proudly Canadian
Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Use Metallic Cool Mint Star Confetti to add a decorative touch to any special occasion
Featured are mint green stars in a metallic finish
Net Weight: 2.5 oz
Made of plastic
| Part Number | 360397.341 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Assembled Height (cm) | 3.24 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.11 ft |
| Assembled Height (in) | 1.28 in |
| Assembled Length (cm) | 16.51 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.54 ft |
| Assembled Length (in) | 6 1/2 in |
| Assembled Width (cm) | 10.54 cm |
| Assembled Width (in) | 4.15 in |
| Assembled Width (mm) | 105.41 mm |
|---|---|
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Mint Green |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 11.51 cm |
| Package Depth (in) | 4.53 in |
| Package Height (cm) | 3.24 cm |
| Package Height (in) | 1.28 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 19.59 cm |
| Package Width (in) | 7.71 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Metallic |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday, Birthday Party |
