Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Add a touch of fun to your summer party with these stylish black gingham napkins. Featuring a playful 'Let's EAT' phrase and a BBQ image, these party napkins are perfect for any outdoor gathering. Each package includes 40 lunch napkins, ensuring you have plenty for all your guests.
Summer BBQ Black Gingham Lunch Napkins are a fun addition to any BBQ
Features black gingham with the phrase "Let's EAT" and a BBQ image
Includes 40 napkins per package
| Part Number | 712974 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | FSC Certified |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, Brown, Red, White |
| Holiday | Holiday |
| Number of Pieces | 40 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Sheets | 1 |
| Occasion | Summer |
| Package Depth (cm) | 4.29 cm |
|---|---|
| Package Depth (in) | 1.69 in |
| Package Height (cm) | 1.29 cm |
| Package Height (in) | 0.51 in |
| Package Weight (kg) | 0.18 kg |
| Package Weight (lb) | 0.40 lb |
| Package Width (cm) | 1.43 cm |
| Package Width (in) | 0.56 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Shape | Square |
| Sheet Length (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Length (in) | 6.50 in |
| Sheet Width (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Width (in) | 6.50 in |
| Theme | Summer |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
