Rainbow Moments
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Add a festive touch to your summer celebrations with the Let's Get Cracking Party Banner. This vibrant party banner is perfect for beach party decorations and seaside-themed gatherings, bringing playful coastal decorations and a cheerful vibe to your event. Elevate your summer party decor and make your occasion truly unforgettable with this must-have summer party essential.
Throw the best seaside bash this summer with this banner
This banner features different seaside icons such as lobster, flowers, lemons, crabs, mussels, shrimp and seaweed
Banner measures 7'
| Part Number | BAN-SLC-01 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 27.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.89 ft |
| Assembled Height (in) | 10.63 in |
| Assembled Length (cm) | 0.50 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.02 ft |
| Assembled Length (in) | 0 1/4 in |
| Assembled Width (cm) | 214.00 cm |
| Assembled Width (in) | 84.25 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 2140.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Decoration Type | Banner |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 0.45 cm |
| Package Depth (in) | 0.18 in |
| Package Height (cm) | 30.00 cm |
| Package Height (in) | 11.81 in |
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (lb) | 0.11 lb |
| Package Width (cm) | 20.00 cm |
| Package Width (in) | 7.87 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Multi-Colour |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Summer |
