Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Wednesday Round Dinner Plates are perfect for any birthday party of Wednesday-themed event
Features Wednesday Addams surrounded by black flowers
Purple and black to match the rest of the Wednesday assortment
8 plates per package
Size: 9" diameter
Made from paper
| Part Number | 558992 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Black, Purple |
| Disposable Dish Type | Plates |
| Holiday | Holiday |
| Number of Pieces | 8 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 22.86 cm |
| Package Depth (in) | 9.00 in |
| Package Height (cm) | 1.27 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 0.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (lb) | 0.25 lb |
| Package Width (cm) | 22.86 cm |
| Package Width (in) | 9.00 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Primary Material | Paper |
| Product Capacity (gal) | 0.00 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.00 l |
| Product Height (cm) | 1.27 cm |
| Product Height (in) | 0.50 in |
| Product Length (cm) | 22.86 cm |
| Product Length (ft) | 0.75 ft |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink, Hot Food/Drink |
| Product Weight (g) | 0.11 g |
| Product Weight (ml) | 0.11 ml |
| Product Weight (oz) | 0.00 oz |
| Product Width (cm) | 22.86 cm |
| Product Width (in) | 9.00 in |
| Shape | Round |
| Theme | Wednesday |
