Amscan
Blue
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Glitter Mini Cowboy Hat is made of plastic and features a thick coat of sparkling glitter
Elastic strap holds this mini hat in place
Wear it with a costume or to match your spirited fan gear
Dimensions: 4" W x 5" L x 2" H
Attached elastic
One size fits most adults
Available in a variety of colours
NOTE: Intended for adult use only
| Part Number | 399314.22 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Blue |
| Colour(s) | Blue |
| Costume Accessory Type | Hats |
| Costume Accessory Type | Hats |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 5.59 cm |
| Package Depth (cm) | 5.59 cm |
| Package Depth (in) | 2.20 in |
| Package Depth (in) | 2.20 in |
| Package Height (cm) | 11.68 cm |
| Package Height (cm) | 11.68 cm |
| Package Height (in) | 4.60 in |
| Package Height (in) | 4.60 in |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Width (cm) | 10.92 cm |
| Package Width (cm) | 10.92 cm |
| Package Width (in) | 4.30 in |
| Package Width (in) | 4.30 in |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | No Theme |
| Theme | No Theme |
