Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Welcome to the Wild West! Giant Yeehaw Western Photo Booth Props are shaped like cowboy hats, wanted signs, a jail cell, a big moustache, and more!
Cowboys and cowgirls can hold the attached plastic sticks to pose with the fun cardstock props
Use these western props for the selfie station at your cowboy party or rodeo event
Not for children under 3 years
Includes 12 per package
| Part Number | 399427 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour | Brown |
| Colour | Brown |
| Decoration Type | Photo Booth Props |
| Decoration Type | Photo Booth Props |
| Holiday | Holiday |
| Holiday | Holiday |
|---|---|
| Number of Pieces | 50 |
| Number of Pieces | 50 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 43.18 cm |
| Package Depth (cm) | 43.18 cm |
| Package Depth (in) | 17.00 in |
| Package Depth (in) | 17.00 in |
| Package Height (cm) | 1.27 cm |
| Package Height (cm) | 1.27 cm |
| Package Height (in) | 0.50 in |
| Package Height (in) | 0.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.06 lb |
| Package Weight (lb) | 0.06 lb |
| Package Width (cm) | 36.32 cm |
| Package Width (cm) | 36.32 cm |
| Package Width (in) | 14.30 in |
| Package Width (in) | 14.30 in |
| Pieces Included | Back Drop |
| Pieces Included | Back Drop |
| Primary Material | Paper |
| Primary Material | Paper |
| Product Use(s) | Indoor |
| Product Use(s) | Indoor |
| Theme | Cowboys & Westerns |
| Theme | Cowboys & Westerns |
