Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.White Marabou Cat Ears Headband is the perfect accessory to dress up as a fashionable feline on Halloween
Headband features attached white cat ears accentuated with white marabou
Pair this headband with white apparel (sold separately) to create your own DIY white cat costume
Size: 3" (7.62 cm) wide x 2 1/2" (6.35 cm) tall, One size fits most teens and adults
Material: Polyester, Attachments
NOTE: Necklace and shirt are not included
Intended for adult use only
| Part Number | 8401889 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | White |
| Colour(s) | White |
| Costume Accessory Type | Headband |
| Costume Accessory Type | Headband |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 2.70 cm |
| Package Depth (cm) | 2.70 cm |
| Package Depth (in) | 1.06 in |
| Package Depth (in) | 1.06 in |
| Package Height (cm) | 1.02 cm |
| Package Height (cm) | 1.02 cm |
| Package Height (in) | 0.40 in |
| Package Height (in) | 0.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.06 lb |
| Package Weight (lb) | 0.06 lb |
| Package Width (cm) | 2.29 cm |
| Package Width (cm) | 2.29 cm |
| Package Width (in) | 0.90 in |
| Package Width (in) | 0.90 in |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween |
| Theme | Halloween |
Originally posted on partycity.com
