Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Wild Child Lunch Napkins make sure their party is just as colourful as their personality
Feature a rainbow of neon colours, black leopard print, and a "Happy Birthday" headline
Convenient two-ply paper napkins are perfect to serve with lunch, dinner, or snacks and make party cleanup effortless
Measures 6.5" x 6.5"
Includes 16 napkins per package
| Part Number | 512683 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Pink, White, Purple, Green, Orange, Black |
| Colour(s) | Pink, White, Purple, Green, Orange, Black |
| Number of Pieces | 16 |
| Number of Pieces | 16 |
|---|---|
| Number of Ply | 2 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Sheets | 1 |
| Number of Sheets | 1 |
| Package Depth (cm) | 28.78 cm |
| Package Depth (cm) | 28.78 cm |
| Package Depth (in) | 11.33 in |
| Package Depth (in) | 11.33 in |
| Package Height (cm) | 5.59 cm |
| Package Height (cm) | 5.59 cm |
| Package Height (in) | 2.20 in |
| Package Height (in) | 2.20 in |
| Package Weight (kg) | 0.14 kg |
| Package Weight (kg) | 0.14 kg |
| Package Weight (lb) | 0.30 lb |
| Package Weight (lb) | 0.30 lb |
| Package Width (cm) | 31.88 cm |
| Package Width (cm) | 31.88 cm |
| Package Width (in) | 12.55 in |
| Package Width (in) | 12.55 in |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Shape | Square |
| Shape | Square |
| Sheet Length (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Length (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Length (in) | 6.50 in |
| Sheet Length (in) | 6.50 in |
| Sheet Width (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Width (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Width (in) | 6.50 in |
| Sheet Width (in) | 6.50 in |
| Theme | Birthday, Birthday Party |
| Theme | Birthday, Birthday Party |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |