Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Your child's mermaid birthday party is in for an explosion of colour with Wishful Mermaid Birthday Confetti
This three-pack of confetti contains colourful metallic circles, stars, and even cardstock cutouts
Perfect for kids!
| Part Number | 360275 |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 0.64 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.02 ft |
| Assembled Height (in) | 0.25 in |
| Assembled Length (cm) | 15.56 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.51 ft |
| Assembled Length (in) | 6 1/8 in |
| Assembled Width (cm) | 10.48 cm |
| Assembled Width (in) | 4.13 in |
| Assembled Width (mm) | 104.77 mm |
| Certifications | No Certifications |
|---|---|
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| License Name | Other |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Cardboard, Foil, Paper |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 15.56 cm |
| Package Depth (in) | 6.13 in |
| Package Height (cm) | 0.64 cm |
| Package Height (in) | 0.25 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.05 lb |
| Package Width (cm) | 10.48 cm |
| Package Width (in) | 4.13 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Assorted |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday Party, Mermaid |
| Wattage | 0 W |
