Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Spellbindingly stylish! This Crooked Witch Hat is sure to bewitch them. This witch hat spirals upward crookedly and its wide brim flares out to reveal its spider web-printed lining. Use this hat to transform any black outfit into a wickedly wonderful costume.
Crooked Witch Hat is spellbindingly stylish and is sure to bewitch anyone who lays eyes on it
This witch hat spirals upward crookedly and its wide brim flares out to reveal its spider web-printed lining
Use this hat to transform any black outfit into a wickedly wonderful costume
Diameter: 19-in (48.2-cm)
One size fits most teens and adults
Crooked Witch Hat
Category: Hats
Colour: Black
| Part Number | 8403969 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Witch |
| Character Name(s) | Witch |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Costume Accessory Type | Hats |
| Costume Accessory Type | Hats |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 50.80 cm |
| Package Depth (cm) | 50.80 cm |
| Package Depth (in) | 20.00 in |
| Package Depth (in) | 20.00 in |
| Package Height (cm) | 14.61 cm |
| Package Height (cm) | 14.61 cm |
| Package Height (in) | 5.75 in |
| Package Height (in) | 5.75 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 41.91 cm |
| Package Width (cm) | 41.91 cm |
| Package Width (in) | 16.50 in |
| Package Width (in) | 16.50 in |
| Primary Material | Polyester |
| Primary Material | Polyester |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween, Witches |
| Theme | Halloween, Witches |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
