Proudly Canadian
Amscan
One Size
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Heat things up this Halloween in a Burning' Up Devil Adult Costume
This figure-hugging red dress is knee length with a flame-like tattered bottom hem
The flattering details include a V-neck and bell sleeves
Put on the devil horn headband and head out for a night of naughty fun
Includes a dress, V-neck, bell sleeves, above-the-knee style, tattered hem and a plastic headband
Does not include boots or pitchfork
Review size chart for sizing information
Size: Headband - 61-2" W x 7" H
Available in a variety of sizes
| Part Number | 8406312 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Devil |
| Colour(s) | Red |
| Gender | Female |
| Holiday | Halloween |
| License Name | Other |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 36.32 cm |
| Package Depth (in) | 14.30 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.29 kg |
| Package Weight (lb) | 0.65 lb |
| Package Width (cm) | 24.13 cm |
| Package Width (in) | 9.50 in |
| Pieces Included | Costume |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween, TV & Movie, Devils |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
