Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Adult Clown Women's Costume will make 'em laugh at the party
Big top ready Clown Girl Costume features a big top polka dot circus dress with colourful pockets silky ruffled hem and attached red bloomers
Perfect for a circus themed party or a Halloween party
| Part Number | 840172 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Clown |
| Character Name(s) | Clown |
| Colour(s) | Blue, Green, Purple, Red, White, Yellow |
| Colour(s) | Blue, Green, Purple, Red, White, Yellow |
| Gender | Female |
| Gender | Female |
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
|---|---|
| License Name | Other |
| Number of Pieces | 2 |
| Number of Pieces | 2 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 13.55 cm |
| Package Depth (cm) | 13.55 cm |
| Package Depth (in) | 5.33 in |
| Package Depth (in) | 5.33 in |
| Package Height (cm) | 2.12 cm |
| Package Height (cm) | 2.12 cm |
| Package Height (in) | 0.83 in |
| Package Height (in) | 0.83 in |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Width (cm) | 10.16 cm |
| Package Width (cm) | 10.16 cm |
| Package Width (in) | 4.00 in |
| Package Width (in) | 4.00 in |
| Pieces Included | Dress |
| Pieces Included | Dress |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Fright |
