Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Women's Dear Costume Accessory Kit is the ideal kit to have a fawn time with while dressing up this Halloween
Start with the headband with the attached deer antlers with ears and add gloves that are designed to look like deer hooves (sold separately)
Complete the look with the included brown tail and you're ready to prance into the costume party
Intended for adult use only
NOTE: Makeup, vest, and shirt not included
| Part Number | 862508 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Brown |
| Colour(s) | Brown |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 11.01 cm |
| Package Depth (cm) | 11.01 cm |
| Package Depth (in) | 4.33 in |
| Package Depth (in) | 4.33 in |
| Package Height (cm) | 1.02 cm |
| Package Height (cm) | 1.02 cm |
| Package Height (in) | 0.40 in |
| Package Height (in) | 0.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (lb) | 0.17 lb |
| Package Weight (lb) | 0.17 lb |
| Package Width (cm) | 7.79 cm |
| Package Width (cm) | 7.79 cm |
| Package Width (in) | 3.07 in |
| Package Width (in) | 3.07 in |
| Primary Material | Fabric |
| Primary Material | Fabric |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Animals & Wildlife |
| Theme | Animals & Wildlife |
Originally posted on partycity.com
