Amscan
*On select style/sizes
L
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Walk in to the party in royal style in this Plus Size Adult Imperial Empress Costume
Features a toga with an empire waistline and a gold belt
Gold sequin armbands with matching wrist bands add to the royal look
Available in a variety of sizes
| Part Number | 842867 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Goddess |
| Colour(s) | Brown, Gold, White |
| Gender | Female |
| Holiday | Halloween |
| License Name | Other |
| Number of Pieces | 4 |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 12.28 cm |
| Package Depth (in) | 4.83 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 3.89 cm |
| Package Height (in) | 1.53 in |
| Package Weight (kg) | 0.41 kg |
| Package Weight (lb) | 0.90 lb |
| Package Width (cm) | 10.16 cm |
| Package Width (in) | 4.00 in |
| Pieces Included | Costume |
| Size | L |
| Theme | Goddesses, Gods |
