Amscan
S
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Spook everyone at the Halloween party as Pennywise from It with this IT Movie Character Pennywise Halloween Costume
Costume features a shiny gray dress with red ball button appliques and ruffle sleeve openings
Completing the look is a mesh ruffle collar
Size: Small 2-4
| Part Number | 8407543 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Pennywise |
| Character Name(s) | Pennywise |
| Colour(s) | Silver |
| Colour(s) | Silver |
| Gender | Unisex |
| Gender | Unisex |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 18.80 cm |
| Package Depth (cm) | 18.80 cm |
| Package Depth (in) | 7.40 in |
| Package Depth (in) | 7.40 in |
| Package Height (cm) | 6.83 cm |
| Package Height (cm) | 6.83 cm |
| Package Height (in) | 2.69 in |
| Package Height (in) | 2.69 in |
| Package Weight (kg) | 0.43 kg |
| Package Weight (kg) | 0.43 kg |
| Package Weight (lb) | 0.95 lb |
| Package Weight (lb) | 0.95 lb |
| Package Width (cm) | 14.43 cm |
| Package Width (cm) | 14.43 cm |
| Package Width (in) | 5.68 in |
| Package Width (in) | 5.68 in |
| Pieces Included | Costume |
| Pieces Included | Costume |
| Size | S |
| Size | S |
| Theme | Halloween, It |
| Theme | Halloween, It |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
