Amscan
One Size
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Adult Orange Prisoner Costume has a prisoner shirt that has INMATE printed on the front and PENITENTIARY printed on the back
Slip on the matching orange pants and see how good it feels to be bad
Shoes, props, and undershirt not included
| Part Number | 845522 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Prisoner |
| Character Name(s) | Prisoner |
| Colour(s) | Black, White |
| Colour(s) | Black, White |
| Gender | Female |
| Gender | Female |
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
|---|---|
| License Name | Other |
| Number of Pieces | 2 |
| Number of Pieces | 2 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 17.78 cm |
| Package Depth (cm) | 17.78 cm |
| Package Depth (in) | 7.00 in |
| Package Depth (in) | 7.00 in |
| Package Height (cm) | 1.91 cm |
| Package Height (cm) | 1.91 cm |
| Package Height (in) | 0.75 in |
| Package Height (in) | 0.75 in |
| Package Weight (kg) | 0.32 kg |
| Package Weight (kg) | 0.32 kg |
| Package Weight (lb) | 0.70 lb |
| Package Weight (lb) | 0.70 lb |
| Package Width (cm) | 13.97 cm |
| Package Width (cm) | 13.97 cm |
| Package Width (in) | 5.50 in |
| Package Width (in) | 5.50 in |
| Pieces Included | Costume |
| Pieces Included | Costume |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Careers |
| Theme | Careers |
