WARNER BROS
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Gear up as Princess Diana of Themyscira this Halloween wearing a Wonder Woman Wig for adults
Made of polyester and features long brown curly hair
Use the wig as a foundation for your DIY Wonder Woman costume
If your favourite heroine is Wonder Woman, then this is a must-have to complete your superhero costume this Halloween!
Material: Polyester
One size fits most teens and adults
Tiara and shirt not included
Intended for adult use only
| Part Number | 849379 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Wonder Woman |
| Character Name(s) | Wonder Woman |
| Colour(s) | Brown |
| Colour(s) | Brown |
| Costume Accessory Type | Wig |
| Costume Accessory Type | Wig |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 11.01 cm |
| Package Depth (cm) | 11.01 cm |
| Package Depth (in) | 4.33 in |
| Package Depth (in) | 4.33 in |
| Package Height (cm) | 2.12 cm |
| Package Height (cm) | 2.12 cm |
| Package Height (in) | 0.83 in |
| Package Height (in) | 0.83 in |
| Package Weight (kg) | 0.23 kg |
| Package Weight (kg) | 0.23 kg |
| Package Weight (lb) | 0.51 lb |
| Package Weight (lb) | 0.51 lb |
| Package Width (cm) | 6.77 cm |
| Package Width (cm) | 6.77 cm |
| Package Width (in) | 2.67 in |
| Package Width (in) | 2.67 in |
| Primary Material | Nylon |
| Primary Material | Nylon |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | TV & Movie, Superhero |
| Theme | TV & Movie, Superhero |
Originally posted on partycity.com
