WWE
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.WWE Wristbands come in shades of black, blue, and red for all your little wrestlers to rock in the ring
Slogans from your favourite wrestlers like "Booyaka!" and "Bring It"
"Hustle. Loyalty. Respect." is printed on each rubber bracelet
Great party favours and game prizes at your little one's wrestling party
One size fits most
Includes 6 per package
| Part Number | 395656 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 4+ |
| Age Group | 4+ |
| Character Name(s) | Cars |
| Character Name(s) | Cars |
| Colour(s) | Black, Blue, Red |
| Colour(s) | Black, Blue, Red |
|---|---|
| Consumer Pack Size | 1 |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | English |
| Language | English |
| Number of Pieces | 6 |
| Number of Pieces | 6 |
| Occasion | Birthday |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 3.22 cm |
| Package Depth (cm) | 3.22 cm |
| Package Depth (in) | 1.27 in |
| Package Depth (in) | 1.27 in |
| Package Height (cm) | 0.72 cm |
| Package Height (cm) | 0.72 cm |
| Package Height (in) | 0.28 in |
| Package Height (in) | 0.28 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.05 lb |
| Package Weight (lb) | 0.05 lb |
| Package Width (cm) | 1.91 cm |
| Package Width (cm) | 1.91 cm |
| Package Width (in) | 0.75 in |
| Package Width (in) | 0.75 in |
| Primary Material | Silicone |
| Primary Material | Silicone |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Avengers |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Avengers |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
