Yummi
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Illuminate your Hanukkah celebrations with these vibrant blue menorah candles. Designed to fit perfectly in a standard menorah, these blue candles will add a touch of sparkle to your festive nights. Each pack includes 45 wax candles, ensuring you have enough for all eight nights of Hanukkah.
Add sparkle to your Hanukkah with these vibrant blue candles
Fits inside a standard menorah
Made of wax
Includes 45 candles per package
| Part Number | 00252 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Depth (cm) | 5.08 cm |
| Assembled Depth (ft) | 0.17 ft |
| Assembled Depth (in) | 2.00 in |
| Assembled Height (cm) | 16.51 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.54 ft |
| Assembled Height (in) | 6.50 in |
| Assembled Width (cm) | 9.53 cm |
| Assembled Width (in) | 3.75 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 95.25 mm |
| Candle Type | General Use |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Blue |
| Holiday | Hanukkah |
| Occasion | Religious |
| Package Depth (cm) | 4.13 cm |
| Package Depth (in) | 1.63 in |
| Package Height (cm) | 16.51 cm |
| Package Height (in) | 6.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.37 kg |
| Package Weight (lb) | 0.80 lb |
| Package Width (cm) | 9.53 cm |
| Package Width (in) | 3.75 in |
| Primary Material | Wax |
| Primary Scent | Unscented |
| Product Use(s) | Decorative, Indoor |
| Shape | Not Applicable |
| Theme | Hanukkah |
$93.97
Yes, I recommend this product.
