Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Let everyone know it's your birthday with this Amscan Customizable Birthday Cake Yard Sign
Fun sign features pages of letter and number stickers to customize the sign and create a unique birthday message
Stakes included
| Part Number | 190951 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 2.54 cm |
| Assembled Height (cm) | 2.54 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.08 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.08 ft |
| Assembled Height (in) | 1.00 in |
| Assembled Height (in) | 1.00 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 67.82 cm |
| Assembled Length (cm) | 67.82 cm |
| Assembled Length (ft) | 2.23 ft |
| Assembled Length (ft) | 2.23 ft |
| Assembled Length (in) | 26 3/4 in |
| Assembled Length (in) | 26 3/4 in |
| Assembled Width (cm) | 84.84 cm |
| Assembled Width (cm) | 84.84 cm |
| Assembled Width (in) | 33.40 in |
| Assembled Width (in) | 33.40 in |
| Assembled Width (mm) | 848.36 mm |
| Assembled Width (mm) | 848.36 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Blue, Red, Yellow |
| Colour(s) | Blue, Red, Yellow |
| Decoration Type | Decoration Kit |
| Decoration Type | Decoration Kit |
| Holiday | Holiday |
| Holiday | Holiday |
| License Name | Other |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 67.82 cm |
| Package Depth (cm) | 67.82 cm |
| Package Depth (in) | 26.70 in |
| Package Depth (in) | 26.70 in |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Weight (kg) | 2.15 kg |
| Package Weight (kg) | 2.15 kg |
| Package Weight (lb) | 4.75 lb |
| Package Weight (lb) | 4.75 lb |
| Package Width (cm) | 84.84 cm |
| Package Width (cm) | 84.84 cm |
| Package Width (in) | 33.40 in |
| Package Width (in) | 33.40 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Yellow |
| Primary Colour | Yellow |
| Product Use(s) | Decorative |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Milestone Birthday |
| Theme | Milestone Birthday |
No, I do not recommend this product.
