Out of stock at Lethbridge, AB Party City
This flag is the perfect way to celebrate St Jean Baptiste day
This is the traditional St Jean Baptiste flag on a stick
Flag is made of fabric
| Part Number | 80444 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 63.50 cm |
| Assembled Height (ft) | 2.08 ft |
| Assembled Height (in) | 25.00 in |
| Assembled Length (cm) | 44.98 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.48 ft |
| Assembled Length (in) | 17.71 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.04 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.08 lb |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 0.10 cm |
| Assembled Width (in) | 0.04 in |
| Assembled Width (mm) | 1.02 mm |
| Canadian Area/Province | Quebec |
| Colour | Blue |
| Country | Canada |
| Flag Type | Canadian Province Flags |
| League | Hockey Canada |
| Mount Style | Window |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 2.00 cm |
| Package Depth (in) | 0.79 in |
| Package Height (cm) | 70.00 cm |
| Package Height (in) | 27.56 in |
| Package Weight (kg) | 0.04 kg |
| Package Weight (lb) | 0.09 lb |
| Package Width (cm) | 7.50 cm |
| Package Width (in) | 2.95 in |
| Primary Material | Polyester |
| Product Use(s) | Flag Poles, General Use, Indoor, Outdoor |
$10.97
