Rainbow Moments
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.This decoration kit is perfect for any space in the summer
This kit includes green palm leaves and pink, yellow and red flowers
Made of paper
| Part Number | DK-SAL-18 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 55.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 55.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 1.80 ft |
| Assembled Height (ft) | 1.80 ft |
| Assembled Height (in) | 21.65 in |
| Assembled Height (in) | 21.65 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 0.30 cm |
| Assembled Length (cm) | 0.30 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Length (in) | 0 1/8 in |
| Assembled Length (in) | 0 1/8 in |
| Assembled Width (cm) | 130.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 130.00 cm |
| Assembled Width (in) | 51.18 in |
| Assembled Width (in) | 51.18 in |
| Assembled Width (mm) | 1300.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 1300.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Green, Lavender, Yellow, Red |
| Colour(s) | Green, Lavender, Yellow, Red |
| Decoration Type | Decoration Kit |
| Decoration Type | Decoration Kit |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 18 |
| Number of Pieces | 18 |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Height (cm) | 30.00 cm |
| Package Height (cm) | 30.00 cm |
| Package Height (in) | 11.81 in |
| Package Height (in) | 11.81 in |
| Package Weight (kg) | 0.12 kg |
| Package Weight (kg) | 0.12 kg |
| Package Weight (lb) | 0.26 lb |
| Package Weight (lb) | 0.26 lb |
| Package Width (cm) | 21.00 cm |
| Package Width (cm) | 21.00 cm |
| Package Width (in) | 8.27 in |
| Package Width (in) | 8.27 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Green |
| Primary Colour | Green |
| Product Use(s) | Decor |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Summer |
| Theme | Summer |
