Unique
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Raise a cup on game day with these sporty plastic cups
Features soccer balls surrounding a 'football' crest on a field background
Reusable design
Perfect for kids’ parties, team events, and watch parties
Capacity: 16 oz (473 mL)
Individually sold
| Part Number | 61235 |
|---|---|
| Advanced Features | Sturdy and Durable |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Disposable Dish Type | Cups |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Sports |
| Package Depth (cm) | 9.30 cm |
| Package Depth (in) | 3.66 in |
| Package Height (cm) | 11.13 cm |
| Package Height (in) | 4.38 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Width (cm) | 9.30 cm |
| Package Width (in) | 3.66 in |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.12 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.47 l |
| Product Height (cm) | 11.13 cm |
| Product Height (in) | 4.38 in |
| Product Length (cm) | 9.30 cm |
| Product Length (ft) | 0.31 ft |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Weight (g) | 30.00 g |
| Product Weight (ml) | 30.00 ml |
| Product Weight (oz) | 1.06 oz |
| Product Width (cm) | 9.30 cm |
| Product Width (in) | 3.66 in |
| Shape | Other |
| Theme | Soccer |
