Banzai
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Make a splash with the Aqua Football. Its soft, super grip exterior is waterproof and perfect for pool party fun.
Aqua Pool Football features a soft, super grip exterior cover
Football measures 4.75 in L x 8.25 in H
Durable inflatable bladder
Play anywhere, wet or dry
Recommended age: 3+
| Part Number | 10540C1 |
|---|---|
| Colour | Blue |
| Colour | Blue |
| Package Depth (cm) | 12.07 cm |
| Package Depth (cm) | 12.07 cm |
| Package Depth (in) | 4.75 in |
| Package Depth (in) | 4.75 in |
| Package Height (cm) | 20.96 cm |
| Package Height (cm) | 20.96 cm |
| Package Height (in) | 8.25 in |
| Package Height (in) | 8.25 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (lb) | 0.24 lb |
| Package Weight (lb) | 0.24 lb |
| Package Width (cm) | 12.07 cm |
| Package Width (cm) | 12.07 cm |
| Package Width (in) | 4.75 in |
| Package Width (in) | 4.75 in |
| Sports Equipment Type | Balls/Pucks |
| Sports Equipment Type | Balls/Pucks |
