Rainbow Moments
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Silver banner with crosses and 'God Bless' message
Made of paper and foil
Measures 8" (2.4 m)
| Part Number | BAN-BD-01 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 0.20 cm |
| Assembled Height (cm) | 0.20 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Height (in) | 0.08 in |
| Assembled Height (in) | 0.08 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 250.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 250.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 8.20 ft |
| Assembled Length (ft) | 8.20 ft |
| Assembled Length (in) | 98 3/8 in |
| Assembled Length (in) | 98 3/8 in |
| Assembled Width (cm) | 20.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 20.00 cm |
| Assembled Width (in) | 7.87 in |
| Assembled Width (in) | 7.87 in |
| Assembled Width (mm) | 200.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 200.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Silver |
| Colour(s) | Silver |
| Decoration Type | Banner |
| Decoration Type | Banner |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 0.30 cm |
| Package Depth (cm) | 0.30 cm |
| Package Depth (in) | 0.12 in |
| Package Depth (in) | 0.12 in |
| Package Height (cm) | 25.40 cm |
| Package Height (cm) | 25.40 cm |
| Package Height (in) | 10.00 in |
| Package Height (in) | 10.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (lb) | 0.11 lb |
| Package Weight (lb) | 0.11 lb |
| Package Width (cm) | 32.41 cm |
| Package Width (cm) | 32.41 cm |
| Package Width (in) | 12.76 in |
| Package Width (in) | 12.76 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Silver |
| Primary Colour | Silver |
| Product Use(s) | Decor |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Ceremony |
| Theme | Ceremony |
$90.96
