Unique
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Cheers in style with the I'll Drink to That plastic tumbler
Clear, stemless cup features gold foil lettering with a mix of script and block fonts spelling out 'I’LL drink TO that'
Gold foil line accents add an extra touch of glam, making it perfect for bachelorette parties, birthdays, bridal showers, or any celebration worth toasting
Includes 1 tumbler with a 12-oz (355 mL) capacity
| Part Number | 73178 |
|---|---|
| Advanced Features | Stackable |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold |
| Disposable Dish Type | Cups |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 8.59 cm |
| Package Depth (in) | 3.38 in |
| Package Height (cm) | 10.16 cm |
| Package Height (in) | 4.00 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 8.59 cm |
| Package Width (in) | 3.38 in |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.09 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.35 l |
| Product Height (cm) | 9.50 cm |
| Product Height (in) | 3.74 in |
| Product Length (cm) | 8.50 cm |
| Product Length (ft) | 0.28 ft |
| Product Use(s) | General Use |
| Product Weight (g) | 90.00 g |
| Product Weight (ml) | 90.00 ml |
| Product Weight (oz) | 3.17 oz |
| Product Width (cm) | 8.50 cm |
| Product Width (in) | 3.35 in |
| Shape | Other |
| Theme | No Theme |
