Pick up available 05:00 p.m., May 28
Only 1 left
Celebrate the bundle of joy in style with help from our Oh Baby Foil Banner with Tassel
Hang the banner in the party space above the cake or gift table for a festive look
Colour: White and Gold
Size: 60" x 7" (152 x 17 cm)
| Part Number | 351508 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 22.90 cm |
| Assembled Height (cm) | 22.90 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.75 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.75 ft |
| Assembled Height (in) | 9.02 in |
| Assembled Height (in) | 9.02 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.03 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.03 ft |
| Assembled Length (in) | 0 3/8 in |
| Assembled Length (in) | 0 3/8 in |
| Assembled Width (cm) | 20.30 cm |
| Assembled Width (cm) | 20.30 cm |
| Assembled Width (in) | 7.99 in |
| Assembled Width (in) | 7.99 in |
| Assembled Width (mm) | 203.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 203.00 mm |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Decoration Type | Banner |
| Decoration Type | Banner |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper, Poly/Plastic |
| Material(s) | Paper, Poly/Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Baby Shower |
| Occasion | Baby Shower |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Height (cm) | 22.90 cm |
| Package Height (cm) | 22.90 cm |
| Package Height (in) | 9.02 in |
| Package Height (in) | 9.02 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.16 lb |
| Package Weight (lb) | 0.16 lb |
| Package Width (cm) | 20.30 cm |
| Package Width (cm) | 20.30 cm |
| Package Width (in) | 7.99 in |
| Package Width (in) | 7.99 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decorative, Indoor, Party |
| Product Use(s) | Decorative, Indoor, Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Baby Shower, Baby Boy, Baby girl |
| Theme | Baby Shower, Baby Boy, Baby girl |
$44.9$52.96
