Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Celebrate with these Amscan 2023 Cutouts Pack
Includes shiny gold individual letter cutouts
Perfect for decorating and photos
| Part Number | 3903155 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 0.25 cm |
| Assembled Height (cm) | 0.25 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Height (in) | 0.10 in |
| Assembled Height (in) | 0.10 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 62.23 cm |
| Assembled Length (cm) | 62.23 cm |
| Assembled Length (ft) | 2.04 ft |
| Assembled Length (ft) | 2.04 ft |
| Assembled Length (in) | 24 1/2 in |
| Assembled Length (in) | 24 1/2 in |
| Assembled Width (cm) | 45.72 cm |
| Assembled Width (cm) | 45.72 cm |
| Assembled Width (in) | 18.00 in |
| Assembled Width (in) | 18.00 in |
| Assembled Width (mm) | 457.20 mm |
| Assembled Width (mm) | 457.20 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold, Black |
| Colour(s) | Gold, Black |
| Decoration Type | Cutouts |
| Decoration Type | Cutouts |
| Holiday | New Year's Eve |
| Holiday | New Year's Eve |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Cardboard, Paper |
| Material(s) | Cardboard, Paper |
| Number of Pieces | 4 |
| Number of Pieces | 4 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 62.95 cm |
| Package Depth (cm) | 62.95 cm |
| Package Depth (in) | 24.79 in |
| Package Depth (in) | 24.79 in |
| Package Height (cm) | 0.38 cm |
| Package Height (cm) | 0.38 cm |
| Package Height (in) | 0.15 in |
| Package Height (in) | 0.15 in |
| Package Weight (kg) | 0.32 kg |
| Package Weight (kg) | 0.32 kg |
| Package Weight (lb) | 0.70 lb |
| Package Weight (lb) | 0.70 lb |
| Package Width (cm) | 45.72 cm |
| Package Width (cm) | 45.72 cm |
| Package Width (in) | 18.00 in |
| Package Width (in) | 18.00 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Silver |
| Primary Colour | Silver |
| Product Use(s) | Decorative |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | New Year's Eve, Midnight Glam |
| Theme | New Year's Eve, Midnight Glam |
