Proudly Canadian
Hanna K Signature
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Minimalist design ensures the items on the plate are the focal point
Made of durable plastic materials to handle a variety of uses
Size: 16" (40.6 cm) in diameter
Round Plastic Dome Lid (CT# 854-7468) is a matching lid for this tray (sold separately)
| Part Number | 61020 |
|---|---|
| Advanced Features | Disposable |
| Assembled Height (cm) | 2.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.07 ft |
| Assembled Height (in) | 0.79 in |
| Assembled Length (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.33 ft |
| Assembled Length (in) | 16.00 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.15 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.33 lb |
| Assembled Width (cm) | 40.64 cm |
|---|---|
| Assembled Width (in) | 16.00 in |
| Assembled Width (mm) | 406.40 mm |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 3.18 cm |
| Package Depth (in) | 1.25 in |
| Package Height (cm) | 20.32 cm |
| Package Height (in) | 8.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.15 kg |
| Package Weight (lb) | 0.33 lb |
| Package Width (cm) | 7.62 cm |
| Package Width (in) | 3.00 in |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.13 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.50 l |
| Product Use(s) | Indoor, Outdoor |
| Serveware Type | Tray |
| Shape | Round |
| Theme | A Reason to Celebrate |
