Sophistiplate
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Brighten up the celebration with these dazzling "Congrats" award ribbon decorations, perfect for adding sparkle to any party!
Award ribbon with a "Congrats" message in the center, adorned with a gold and white fringe and ribbons
Sold individually
Made of satin and metalic pin
| Part Number | ARC-100 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 3.81 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.13 ft |
| Assembled Height (in) | 1.50 in |
| Assembled Length (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.72 ft |
| Assembled Length (in) | 8 5/8 in |
| Assembled Width (cm) | 14.30 cm |
| Assembled Width (in) | 5.63 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 143.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold, White |
| Decoration Type | Centrepiece |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Poly/Plastic |
| Number of Pieces | 3 |
| Package Depth (cm) | 11.80 cm |
| Package Depth (in) | 4.65 in |
| Package Height (cm) | 1.00 cm |
| Package Height (in) | 0.39 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.04 lb |
| Package Width (cm) | 24.00 cm |
| Package Width (in) | 9.45 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Congratulations |
$75.97
