Sully
Pick up available 12:00 p.m., Apr 24
Only 5 left
Add a touch of seasonal charm to your entryway with the Spring Tulips Coir Doormat. Featuring a vibrant design of orange and pink tulips with lush green stems, this mat is perfect for creating a warm and inviting atmosphere for your guests. Its versatile design makes it suitable for both indoor and outdoor spaces, bringing a cheerful springtime vibe to any setting.
Perfect way to welcome your guests all Spring long
Orange and pink tulips with green stems all over
Made of natural coil fibres
For indoor and outdoor use
Doormat measures 18" x 30" (45.7 x 76.2 cm)
Easy to clean – simply shake or spray with a garden hose
To avoid fading, place mat out of direct sunlight and away from excessive moisture
| Part Number | SULFL3317 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Easy to Use |
| Assembled Height (cm) | 1.50 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.05 ft |
| Assembled Height (in) | 0.59 in |
| Assembled Length (cm) | 76.20 cm |
| Assembled Length (ft) | 2.50 ft |
| Assembled Length (in) | 30 in |
| Assembled Width (cm) | 45.70 cm |
| Assembled Width (in) | 17.99 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 457.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Assorted |
| Decoration Type | Door Decoration |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Vinyl |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 76.20 cm |
| Package Depth (in) | 30.00 in |
| Package Height (cm) | 1.50 cm |
| Package Height (in) | 0.59 in |
| Package Weight (kg) | 2.15 kg |
| Package Weight (lb) | 4.74 lb |
| Package Width (cm) | 45.70 cm |
| Package Width (in) | 17.99 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Assorted |
| Product Use(s) | Outdoor Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | 1 |
| Sound Indicator | No |
| Theme | No Theme |
$18.48$26.98
