Pick up available 12:00 p.m., Apr 26
Only 4 left
Add a playful touch to your St. Patrick's Day celebration with these vibrant green temporary tattoos. Perfect for creating festive tattoo freckles, these temporary face tattoos are designed to complement any holiday outfit. Easy to apply and remove, these green tattoos are a fun way to embrace the holiday spirit and stand out in style.
Go all out this St Patrick's Day with these green freckles
Perfect addition to any St Patrick's Day look
Apply like any temporary tattoo with warm water on a compress and apply pressure for 60 seconds
Removable with makeup wipes
One freckle set per package
| Part Number | 03249 |
|---|---|
| Advanced Features | Vegan |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | 90S, Wyldstyle |
| Colour(s) | Green |
| Costume Accessory Type | Makeup |
| Holiday | St. Patrick's Day |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 0.03 cm |
| Package Depth (in) | 0.01 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 16.00 cm |
| Package Height (in) | 6.30 in |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Width (cm) | 7.70 cm |
| Package Width (in) | 3.03 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Primary Material | Vinyl |
| Size | One Size |
| Theme | Arts & Crafts, Wonder Woman |
$26.96
