Proudly Canadian
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Celebrate Hanukkah in style with these beautifully designed disposable lunch napkins. Featuring a festive menorah and star pattern, they add a touch of elegance to your holiday gatherings while making cleanup effortless. Perfect for enhancing the spirit of the season at any meal or event.
Create a memorable and joyous Hanukkah atmosphere with these lunch napkins
These lunch napkins are white with a blue menorah and stars along the border
Made of 2-ply paper
16 napkins per package
Each napkin measures 6 1/2" x 6 1/2" (16.5 x 16.5 cm)
| Part Number | 78112 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Blue, White |
| Holiday | Hanukkah |
| Number of Pieces | 16 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Sheets | 16 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 1.12 cm |
|---|---|
| Package Depth (in) | 0.44 in |
| Package Height (cm) | 16.51 cm |
| Package Height (in) | 6.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 16.51 cm |
| Package Width (in) | 6.50 in |
| Shape | Rectangle |
| Sheet Length (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Length (in) | 6.50 in |
| Sheet Width (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Width (in) | 6.50 in |
| Theme | Hanukkah |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
