Wilton
Pick up available 12:00 p.m., Apr 25
Make colourful party favour bags with bright candies, cookies or cake pops using these shaped clear bags tied with a ribbon to match your theme
Also great for cookies
Gives an elegant touch to your baking
| Part Number | 191000859 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 18.43 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.60 ft |
| Assembled Height (in) | 7.26 in |
| Assembled Length (cm) | 0.02 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Length (in) | 0.01 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.01 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.02 lb |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 13.85 cm |
| Assembled Width (in) | 5.45 in |
| Assembled Width (mm) | 138.48 mm |
| Bakeware Type | Macaron Sheet |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour | No Color |
| Consumer Pack Size | 100 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 1.14 cm |
| Package Depth (in) | 0.45 in |
| Package Height (cm) | 25.16 cm |
| Package Height (in) | 9.91 in |
| Package Weight (kg) | 0.13 kg |
| Package Weight (lb) | 0.28 lb |
| Package Width (cm) | 15.24 cm |
| Package Width (in) | 6.00 in |
| Primary Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Theme | 1990s |
$62.97
