Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Everyone gets a mini sombrero this Cinco de Mayo with Sombrero Headbands!
Feature a vibrant assortment of cardstock sombrero cutouts in different designs
Heavy on the southwest flavour and attached to flexible silver foil headbands
Hand them out as guests arrive and watch the mood lift even before the fiesta music starts
Material: Cardstock and Foil
One size fits most teens and adults
Intended for adult use only
Size: 5 7/8" W x 8" H
Includes 8 per pack
| Part Number | 310033 |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 5.33 cm |
| Assembled Height (cm) | 5.33 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.17 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.17 ft |
| Assembled Height (in) | 2.10 in |
| Assembled Height (in) | 2.10 in |
| Assembled Length (cm) | 25.40 cm |
| Assembled Length (cm) | 25.40 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.83 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.83 ft |
|---|---|
| Assembled Length (in) | 10 in |
| Assembled Length (in) | 10 in |
| Assembled Width (cm) | 20.32 cm |
| Assembled Width (cm) | 20.32 cm |
| Assembled Width (in) | 8.00 in |
| Assembled Width (in) | 8.00 in |
| Assembled Width (mm) | 203.20 mm |
| Assembled Width (mm) | 203.20 mm |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Colour(s) | Assorted |
| Colour(s) | Assorted |
| License Name | Other |
| Light Bulb Colour(s) | Clear |
| Light Bulb Colour(s) | Clear |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Plastic |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Pieces | 8 |
| Number of Pieces | 8 |
| Package Depth (cm) | 4.45 cm |
| Package Depth (cm) | 4.45 cm |
| Package Depth (in) | 1.75 in |
| Package Depth (in) | 1.75 in |
| Package Height (cm) | 1.52 cm |
| Package Height (cm) | 1.52 cm |
| Package Height (in) | 0.60 in |
| Package Height (in) | 0.60 in |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (lb) | 0.17 lb |
| Package Weight (lb) | 0.17 lb |
| Package Width (cm) | 3.56 cm |
| Package Width (cm) | 3.56 cm |
| Package Width (in) | 1.40 in |
| Package Width (in) | 1.40 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Other |
| Primary Colour | Other |
| Product Use(s) | Decor |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Cinco de Mayo |
| Theme | Cinco de Mayo |
| Wattage | 0 W |
| Wattage | 0 W |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
