Sophistiplate
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.This product is a decorative balloon designed for celebrations
It is black in colour and features the phrase "bonne fête" written in white cursive script, which is French for "happy birthday."
The design is accented with small gold and white dots arranged around the text, adding a festive touch
This balloon would be suitable for birthday parties or other celebratory events where French is spoken
| Part Number | LB107CTC |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 10.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.33 ft |
| Assembled Height (in) | 3.94 in |
| Assembled Length (cm) | 19.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.62 ft |
| Assembled Length (in) | 7.48 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.25 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.55 lb |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 12.00 cm |
| Assembled Width (in) | 4.72 in |
| Assembled Width (mm) | 120.00 mm |
| Balloon Type | Standard |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Filled Volume (cuft) | 0.01 ft³ |
| Inflation Type | Air |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 18.00 cm |
| Package Depth (in) | 7.09 in |
| Package Height (cm) | 0.36 cm |
| Package Height (in) | 0.14 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.04 lb |
| Package Width (cm) | 12.00 cm |
| Package Width (in) | 4.72 in |
| Primary Material | Latex |
| Shape | Round |
| Theme | Birthday |
