Proudly Canadian
Lillian Tablesettings
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Clear serving set includes two 10" (25.4 cm) spoons and one 10" (25.4 cm) fork
Made of plastic materials
Great for all entertaining and serving needs
| Part Number | 30208 |
|---|---|
| Advanced Features | Disposable |
| Assembled Height (cm) | 30.99 cm |
| Assembled Height (ft) | 1.02 ft |
| Assembled Height (in) | 12.20 in |
| Assembled Length (cm) | 3.51 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.12 ft |
| Assembled Length (in) | 1.38 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.06 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.13 lb |
| Assembled Width (cm) | 10.01 cm |
|---|---|
| Assembled Width (in) | 3.94 in |
| Assembled Width (mm) | 100.10 mm |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Clear |
| Consumer Pack Size | 3 |
| Number of Pieces | 3 |
| Package Depth (cm) | 3.51 cm |
| Package Depth (in) | 1.38 in |
| Package Height (cm) | 30.99 cm |
| Package Height (in) | 12.20 in |
| Package Weight (kg) | 0.06 kg |
| Package Weight (lb) | 0.14 lb |
| Package Width (cm) | 10.01 cm |
| Package Width (in) | 3.94 in |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.00 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.01 l |
| Product Use(s) | Indoor, Outdoor |
| Serveware Type | CONTAINER |
| Shape | Novelty/Specialty |
| Theme | No Theme |
